אז מה עושים בסגר?…

הסגר עשוי להיות לא פשוט עבור חלק מאיתנו. הוא עלול לגרום למתיחות בין בני המשפחה, הוא עלול לגרום לאחדים לשקוע בדיכאון או אצל אחרים להגביר את החרדה והסטרס מהקיום הכלכלי ובקיצור – הוא טומן בחובו אתגרים שונים ומשונים…

ובכל זאת – יש כמה דברים שניתן לעשות בכדי להעביר את הסגר בשלום, לפחות מהבחינה הבריאותית:

  1. טלו ויטמין D – "ויטמין השמש" חסר באופן טבעי בחורף וחסר עוד יותר בסגר – כאשר אנו יותר ויותר בבית. מאחר שכבר הוכח מזמן הקשר בין חוסר בויטמין D לבין רמת התחלואה בקורונה – אין שום סיבה הגיונית לא ליטול ויטמין D באופן יומיומי בתקופות של סגר קורונה. ממליץ על לפחות כ 800 IU (יב"ל) של ויטמין D מידי יום.
  2. פעילות גופנית – אם יש לכם פעילות קבועה בשגרה – אל תוותרו עליה בימי הסגר. אם הפעילות שלכם היא פעילות שלא מתאפשרת בזמן הסגר (בריכה, חדרי כושר וכו') נסו לפחות לשמור על משהו. הישיבה הארוכה בבית בטח לא תורמת לבריאות שלנו…
  3. גם אם הנגישות שלכם לנשנוש השתפרה, נסו לשמור על שגרה של ארוחות טובות ומזינות. לשהייה בבית יש פוטנציאל מצוין בשל הנגישות לאוכל טוב ופוטנציאל הרסני בשל הנגישות לג'אנק ונשנוש. השלב הראשון – מודעות.
  4. הכי חשוב – עשו דברים שאתם אוהבים לעשות, תשמרו על אופטימיות עד כמה שניתן והישארו שמחים! אל תתנו למתח לתפוס אתכם: השתמשו בכלים שונים על מנת להפיג את המתח.

מקווה שעזרתי לכם, אפילו במעט, לעבור את התקופה הזאת קצת יותר בקלות וביותר בריאות! סגר נעים, קצר ובריא!

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *